Select Page

وقتی وارد این صفحه شده اید احتمالا یا خودتان چاق هستید و یا یکی از عزیزانتان از چاقی مفرط رنج میبرید. ورود شما به منزله این است که شما به دنبال پیدا کردن بهترین جراح چاقی هستید. بیشتر از این وقت شما را نمیگیریم و شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنیم. در این مقاله به شما کمک خواهد شد که بهترین جراح لاغری را بر اساس معیارها و ملاک ها انتخاب کنید.

چگونه بهترین جراح لاغری را پیدا کنم؟

برخی از ملاک هایی که میتوانند به شما در پیدا کردن یک پزشک و جراح متخصص چاقی کمک کند عبارتند از:

نظرات و تجربه بیماران

یکی از بهترین راه ها برای پیدا کردن بهترین جراح لاغری پرس و جو از بیماران و مراجعان آن جراح است. اگر جراح در شبکه های اجتماعی فعالیت دارد یا وبسایت اختصاصی دارد میتوانید به بخش نظرات مراجعان و بیماران مراجعه کنید تا نظرات آن ها را ببینید. اگر بتوانید چندتا از بیمارانش را پیدا کنید که نور علی نور است. زیرا میتوانید هم نتایج را از نزدیک ببینید و هم بازخورد واقعی از بیمار دریافت کنید.

نتایج قبل و بعد از عمل

هیچ چیز اندازه یک عکس نمیتواند به شما در پیدا کردن بهترین جراح چاقی کمک کند. تنها کافیست عکس های قبل و بعد بیمارانش را ببینید تا ببینید چه قدر در کارش موفق بوده. هرچه شمار بیمارن و عکس های قبل و بعد بیشتر بود قطعا میتواند به عنوان بهترین روی آن جراح حساب کرد.

تسلط بر همه روش های جراحی لاغری

به طور کلی، جراحی لاغری یک روش نسبتاً بی خطر است و بیشتر بیمارانی که این عمل را انجام داده اند بدون عارضه و با درصد موفقیت بالا توانسته اند چاقی خود را درمان کنند. دو روش متداول و پرطرفدار جراحی چاقی که بیشتر از همه مورد استقبال بیماران قرار گرفته اند عمل اسلیو معده و بای پس معده هستند.

بهترین جراح لاغری نه تنها باید به این دو روش محبوب تسلط کامل داشته  باشد، بلکه باید به تمام روش ها و تکنیک های محتلف جراحی چاقی مسلط باشد. تا بتواند بسته به شرایط بیمار و پیچیدگی های عمل، بهترین روش را برای درمان چاقی بکار ببرد. سایر روش های شناخته شده ای که یک جراح لاغری خوب باید بتواند برای بیماران خود انجام دهد عبارتند از:

 • بای پس روده
 • پلیسه معده
 • مینی بای پس معده
 • ساسی بای پس
 • باندینگ معده
 • بالون
 • و …

تعداد بیماران و شمار عمل هایی که انجام شده

بجز دروس آکادمیک و دوره های تخصصی گذرانده شده، مهمترین چیزی که میتواند باعث شود یک جراح بهترین شود، تعداد عمل بالای موفق و کسب تجربه فراوان است. این جراح به ازای هر بیمار و به ازای هر عمل، تجربه زیادی اندوخته، با مشکلات زیادی مواجه شده و راه حل کنترل و مدیریت شرایط را بیشتر یاد میگیرد. اگر پزشک جراحی تعداد زیادی عمل انجام داده که اکثر آن ها موفق بوده اند دست دست نکنید و به مطب او مراجعه کنید.

دسترسی به جراح

نحوه دسترسی به بهترین جراح چاقی را فراموش نکنید. بهترین جراحان معمولا سعی میکنند هم در فضای مجازی و هم در مطب خود به راحتی در دسترس بیماران خود باشند. اگر جراح وبسایت داشته باشد و در شبکه های اجتماعی فعال باشد، نشان دهنده این است که به بیماران خود اهمیت میدهد و از هر بستری برای آگاهی بخشی به بیماران خود استفاده میکند.

نحوه دریافت هزینه لاغری

هزینه عمل جراحی لاغری معمولا زیاد است. اما اگر شانس بیاورید جراحی پیدا کنید که علاوه بر منصف بودن، با بیمه شما طرف قرارداد باشد و با بیمارستان های دولتی کار کند هزینه عمل لاغری شما تا حد زیادی کاهش پیدا خواهد کرد.

نحوه پاسخ دادن و نگاه جراح به شما

به عنوان یک مراجع یا یک بیماری که چاقی مفرط دارید طبیعی است که سوالات زیادی در ذهن داشته باشید. شما باید تمام سوالات خود را مطرح کنید. زیرا این حق شما است که همه چیز را از عملتان بدانید. اگر جراح در همان جلسه بررسی با مهربانی، و دقت بالا به شما گوش میدهد و به سوالاتتان با خونسردی پاسخ میدهد او را از دست ندهید. زیرا میتواند بهترین جراح لاغری باشد.

شما باید بتوانید در مطب و پیش روی جراح به راحتی حرف خود را بزنید و از آنجایی که تا مدتی باید با جراح ملاقات داشته باشید. حتما سعی کنید جراح خوش اخلاق و خوبی را انتخاب کنید تا در طول دوره درمان و نقاهت بتوانید روی کمک های او حساب کنید.

جان و سلامتی شما برای جراح با اخلاق مهمتر از هر چیزی است

بهترین جراح لاغری با زندگی بیمارانش سر پول و هزینه بازی نمیکند. اگر شما واقعا کاندید مناسبی برای عمل جراحی یا فلان جراحی خاص نباشید او دست رد به سینه شما میزند. او نه تنها شما را عمل نمیکند بلکه دلسوزانه به شما توصیه میکند که هیچگاه چنین عملی انجام ندهید.

بیمارستانی که تحت عمل قرار میگیرید

به طور معمول بهترین جراح لاغری از آنچنان شهرت و خوش نامی برخوردار است که بهترین بیمارستان ها برایش ارزش زیادی قائلند. بیمارستان ها معمولا اجازه میدهند تا یک جراح لاغری خوب بیماران خود را با پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات مناسب، بدون محدودیت عمل کند.

از متخصص خود بپرسید که در چه بیمارستان هایی بیمارانش را عمل میکند. اگر لیست بیمارستان هایی که او بر میشمرد بلندبالا است و اکثر آن ها خوب هستند، میتوانید به او مطمئن شوید. مخصوصا اگر بیمارستان دولتی خوب در لیستش بود.

تخصص جراح بسیار بسیار بسیار مهم است

جراحان زیادی میتوانند عمل جراحی لاغری انجام دهند. اما لطفا خود را زیر تیغ هر جراحی که خود را بهترین جراح لاغری معرفی میکند نروید. یک جراحی عمومی و یا جراح دیگری هم میتواند این عمل را انجام دهند. اما آن ها تنها به صورت تجربی انجام این عمل ها را یاد گرفته  اند.

جراحان چاقی علاوه بر دوره جراحی عمومی، چند سال دوره های تخصصی جراحی چاقی و باریاتریک را میگذرانند و طی این مدت تمام تکنیک های لاپاراسکوپی را فرا میگیرند. آن ها تمام ریزه کاری های جراحی؛ تمام عوارض و هر چیزی که برای انجام یک عمل موفق لازم است را یاد میگیرند.

اما اگر به هر کسی جز این جراحان، کار خود را واگذار کنید باید منتظر عوارض ناشی از عمل باشید و بدون تعارف چنین جراحانی حتی ممکن است شما را به کشتن دهند. آن ها مانند جراحان باریاتریک در برخورد با پیچیدگی های عمل وارد نیستند. خیلی زود سردرگم میشوند و نمیتوانند به خوبی جراحی را مدیریت کنند.

آمار و ارقام و درصد موفقیت اعمال انجام شده توسط جراح

این حق بیمار است که درباره نحوه عملش، و همچنین درصد موفقیت یا شکست اعمالی که جراحش انجام داده مطلع شود. زمانی که جراحتان به شما اطلاعات و آمار و ارقام کاملی از عمل های انجام شده و نتایج پس از عمل بیمارانش به صورت صادقانه ارائه داد میتوانید به او به چشم بهترین جراح لاغری نگاه کنید.

اهمیت پشتیبانی و حمایت از بیمار توسط جراح

عمل جراحی کاهش وزن یک عمل ساده نیست که یک روز انجام شود و دیگر تا آخر عمر نیاز به حمایت و مراقبت پزشکی نداشته باشید. از قبل تا مدتی بعد از عمل، شما باید پروسه هایی را طی کنید. در همه این پروسه ها بهترین جراح لاغری باید حتما همراه، حامی و پشتیبان شما باشد. برخی از مهمترین دوره هایی که جراح باید هوای بیمار را داشته باشد عبارتند از:

 • ارزیابی اولیه
 • رژیم غذایی و ورزش قبل از عمل
 • رژیم لاغری بعد از عمل و توصیه های دیگر
 • بررسی آزمایشات
 • ویزیت های دوره ای منظم
 • بررسی نتایج عمل
 • و …

سوالاتی که باید از بهترین جراح لاغری در جلسه اول مشاوره بپرسید

شاید اطلاعات ذکر شده و آمار و ارقام درج شده در این مقاله زیاد به نظر برسند اما در نهایت اگر واقعا شما در حال پیدا کردن بهترین جراح لاغری هستید قطعا به درد شما خواهد خورد. و در نهایت در همان جلسه ای که جراح لاغری برای ارزیابی و مشاوره در اختیار شما قرار میدهد حتما و حتما برخی از مهمترین سوالات زیر را بپرسید:

 • طی یک سال گذشته چند عمل جراحی لاغری انجام داده اید؟
 • تا چه حد به آموزش به بیمار اهمیت میدهید؟ آیا قبل، حین و بعد از عمل اطلاعات و توصیه های لازم را به بیمارن میدهید؟
 • آیا در کنار عمل چاقی اعمال جراحی عمومی را نیز انجام میدهد؟
 • آیا میتوانم درباره شما از بیمارانتان سوالاتی بپرسم؟ میتوانم به آن ها دسترسی داشته باشم؟
 • میزان موفقیت، عدم موفقیت و عوارض مربوط به هر نوع جراحی چاقی که انجام می دهید چیست؟
 • آیا خطرات جراحی لاغری برای من مانند سایرین خواهد بود یا بیشتر است؟ چرا اینگونه است؟
 • کدام نوع از جراحی چاقی را برای من توصیه می کنید؟ چرا؟
 • چه دستورالعمل های قبل و بعد از عمل به بیمارانی که تحت عمل جراحی چاقی قرار دارند، می دهید؟