Select Page

آیا شما می دانید که عمل لاغری پاها به چهصورتی است؟ برای فهیمدن این قضیه با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

بسیاری از افراد تلاش می کنند تا از شر چاقی خلاص شده  یا از شر آن فرار کنند و از طرق مختلف سعی در خلاص شدن از شر چربی هایی دارند که سلامتی آنها را به خطر می اندازد و رویای ساختنی بدن زیبا را برای آنها محال کرده است.

امروزه چاقی در بیشتر افراد در قسمت داخلی ران می باشد، تا جایی که چربی هایی که در بعضی از مناطق بدن مانند ناحیه پاها رسوب می کند، افراد را تحت فشار قرار دهد. ران ها، باسن و شکم مناطقی هستند که زود چربی بدست می آورند و دیر چربی آنها از بین می رود. بنابراین، در اکثر روش های ورزشی و پزشکی که برای درمان چاقی استفاده می شود، غیرقابل حل باقی می مانند و باعث خجالت زیادی و در نتیجه، تغییر شکل دید خارجی و ناهماهنگی اعضای بدن با یکدیگر می شود.

ما افراد چاقی را دیده ایم که توانسته اند به اهداف خود و به وزن دلخواه خود برسند، اما مشکل چاق بودن پاها به دلیل تجمع چربی در آنها همچنان مانع اصلی دستیابی به آرزوی داشتن بدن متناسب است. در نتیجه، پزشکان و جراحان پلاستیک تحقیقات و آزمایشات علمی را برای یافتن راه حلی برای مشکل حل نشدنی چربی های موجود در پاها انجام داده اند.

در این مقاله به طور مفصل در مورد همه موارد مربوط به عمل لاغری پاها صحبت خواهیم کرد.

علت چاقی پاها

 • دلیل چاقی در ناحیه پاها ممکن است به دلیل بزرگ بودن بافت عضلانی یا انسداد رگهای لنفاوی یا رگهای خونی یا سایر دلایل پزشکی باشد؛ اما مهمترین علت آن تجمع چربی در ناحیه پاها است که از نظر پزشکی نواحی کشاله ران و ساق پا را شامل می شود.
 • تجمع چربی در ناحیه پاها دقیقاً به دلیل خاصیت ارتجاعی بافت های موجود در آن است. زیرا شباهت زیادی به ناحیه شکم دارد. بنابراین چربی فرصتی برای تجمع در آن پیدا می کند. مخصوصاً برای کسانی که پیاده روی نمی کنند و یکجا نشین هستند. زیرا، پیاده روی به عضلات ران و ساق پا کمک می کند که منجر به قوی شدن پا و سفت شدن پوست در آنها می شود. چربی در بیشتر نواحی بدن مخصوصا پاها و ران مجاز به تجمع است، اما اگر ما عضلات پا خودمان را به طور منظم تمرین ندهیم، عضلات پا ضعیف می شود و پوست در آن حالت کشش بیشتری پیدا می کند. در این صورت چربی در این قسمت جمع می شود و باعث عدم تناسب بدن می شود.
 • عامل دیگری که منجر به تجمع چربی در پاها می شود، عامل جاذبه است. ناحیه پا در مقایسه با سایر نواحی بدن بسیار تحت تأثیر عامل ثقل است.
 • مشکل چاقی پاها ممکن است در کل پا یا در بخشی از آن به طور کلی وجود داشته باشد. مثل اینکه چربی در ران ها، در ساق پاها یا پشت زانو جمع شود.

 

روش های لاغری پاها

عمل لاغری پاها برای از بین بردن چربی و همچنین کاهش اندازه عضله یکی از روشهای لاغری پاها است. روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای از بین بردن چربی در پاها و سفت شدن پوست استفاده کنید که به طور خلاصه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • روش غذای رژیمی با ورزش.پ
 • لباسهای فشرده سازی
 • فیزیوتراپی، ماساژ و طب سوزنی
 • لیپوساکشن پا یا پیکر تراشی پا

 

روش های لیپوساکشن برای عمل لاغری پاها

لیپوساکشن فرآیند از بین بردن چربی اضافی رسوب شده در مناطق خاصی از بدن برای بهبود فرم بدن و بازیابی نسبت اعضای آن با یکدیگر است و شایان ذکر است که از لیپوساکشن برای درمان چاقی استفاده نمی شود؛ بلکه فقط برای بهبود ظاهر خارجی و از بین بردن چربی های سخت استفاده می شود.

بسیاری از تکنیک های مدرنی وجود دارد که می تواند برای خلاص شدن از شر چربی های جمع شده در مناطق مختلف بدن مورد استفاده قرار گیرد و هر یک دارای مزایا و معایب خود هستند. استفاده از برخی از آنها برای درمان مناطق خاصی از بدن ترجیح داده می شود در حالی که سایر موارد در مکان های دیگر ترجیح داده می شوند و ممکن است ترکیب دو روش برای دستیابی به نتیجه مطلوب امکان پذیر باشد :

 • لیپوساکشن با استفاده از لیپوساکشن تامسنت
 • لیپوساکشن با استفاده از فناوری سونوگرافی
 • لیپوساکشن

تکنیک لیپوساکشن تامسنت

استفاده از این روش در صورت وجود رسوب چربی در ناحیه شکم  به ویژه اگر همراه با افتادگی شدید پوست باشد مفید می باشد، زیرا به شدت باعث سفت شدن پوست می شود و ایمن است.

لیپوساکشن با استفاده از فناوری سونوگرافی

در این روش بافت چربی به ذرات ساده تجزیه و تحلیل می شود که به راحتی به روش اصطلاح VASER از طریق بدن جذب می شوند یا آنها را از بدن بیرون می کشند.

لیپوساکشن با استفاده از مکش یا آسپیراسیون سنتی

این روش یکی از اولین گزینه های جراحی برای خلاص شدن از شر چربی های جمع شده و پیکر تراشی بدن در نظر گرفته می شود، زیرا از دستگاهی استفاده می کند که حاوی خلا هوا است و پزشکان برای انتقال چربی و مکش از طریق سوراخ های کوچک پوست استفاده می کنند.

عمل لاغری پاها با استفاده از لیزر

از لیزر در بسیاری از جراحی های زیبایی به عنوان یک گزینه موثر و ایمن برای جراحی استفاده می شود، زیرا شما را از بسیاری از عوارض مداخله جراحی نجات می دهد.

هدف از عمل لاغری پاها با لیزر برای از بین بردن رگهای واریسی یا باریک کردن ران و زانو و لاغر کردن ساق پا است و همچنین ممکن است برای سفت کردن پوست شل پا و از بین بردن موهای زائد و از بین بردن رنگدانه ها نیز بکار برود.

 لاغری پاها از طریق دو عمل انجام می شود:

 • خلاص شدن از شر چربی و سفت شدن پوست با هر روش لیپوساکشن
 • کاهش اندازه عضلات پا

توصیه می شود قبل از اینکه لیزر یا سایر روش های عمل لاغری پاها را انجام دهید، باید از روش های درمانی و فیزیوتراپی استفاده کنید. اگر بدن شما به درمان با این روش ها پاسخ نمی دهد یا می خواهید سریع نتیجه بگیرید، پس می توانید از لیزر یا روش های مدرن برای خلاص شدن از شر چربی رسوب یافته  استفاده کنید.

موارد زیر برای این فرآیند لازم است:

 1. اینکه فرد از سلامتی خوبی برخوردار است و اگر دیابت یا فشار خون دارید، بیماری باید تحت کنترل درمان باشد.
 2. وضعیت پوست فرد بیمار خوب است، بنابراین اگر پوست فرد بیمار دچار عفونت، ترک یا آلرژی است نمی توان لیزر روی پا را انجام داد.
 3. همچنین اگر مدت زمان طولانی است که از کرم های کورتیزون استفاده می کنید، نمی توانید از لیزر استفاده کنید، زیرا باعث نازک شدن لایه سطحی پوست می شود.
 4. تراش پا با لیزر در هر سنی قابل انجام است اما استفاده از آن در کودکان ترجیح داده نمی شود و بهترین سن برای آن بعد از 18 سالگی است.
 5. اینکه فرد از چاقی رنج نبرد و شاخص توده بدن او در حد طبیعی باشد.