Select Page

عمل جراحی لاغری صورت

عمل جراحی لاغری صورت راهی برای رسیدن به چهره ایده آل!!!

درحالی‌که بیشتر افراد بر روی لاغر کردن بدن خود تمرکز هستند، اما برخی آرزوی صورتی لاغرتر دارند. متأسفانه، ورزش به‌تنهایی همیشه برای بهبود شکل و مشخصات صورت کافی نیست.

به همین خاطر افراد روی به عمل جراحی لاغری صورت می آورند البته ورزش و رژیم غذایی می‌توانند نتایج طولانی‌مدت ایجاد کنند، اما مدتی طول می‌کشد تا اثرات مشهود ایجاد شود. در صورت صرف هزینه و زمان مناسب، آرایش همراه با ماساژ می‌تواند چربی صورت را پنهان کرده و صورت شمارا لاغر نشان دهد.

عمل جراحی لاغری صورت

بااین‌حال، اگر شما به دنبال راه‌حل دائمی‌تر برای تغییر ظاهر صورت خود هستید، ممکن است ارزش داشته باشد که روش‌های جراحی و زیبایی را در نظر بگیرید. این موارد شامل جراحی پلاستیک و همچنین روش‌های ساده‌تری مانند بوتاکس و لیپوساکشن برای از بین بردن چربی صورت است که می‌تواند صورت شمارا به‌طور گسترده تغییر شکل دهد.

جراحی پلاستیک  شامل موارد زیر است:

الف) کاهش فک

ب) کاهش استخوان گونه

ج) کاهش خط V

د) کاهش دو برابر چانه

 از گزینه های بعدی می ­توان به موارد زیر اشاره کرد:

الف) بوتاکس

ب) لیپوساکشن

جراحی پلاستیک

انجام جراحی صورت روشی ظریف و پیچیده است. همچنین شامل مهارت‌های زیبایی و دقت جراحی است. یک جراح پلاستیک عالی به همان اندازه یک متخصص پزشکی هنرمند است. علاوه بر این، جراحی پلاستیک صورت، ترکیبی از کانتور صورت برای بازسازی ویژگی‌های صورت است تا چهره را از هر زاویه، به‌صورت دلخواه نشان دهد.

این فرایند شامل کاهش نواحی برجستگی با برداشتن گوشت و استخوان یا افزایش قطعات کمبود با کاشت جراحی بافتی که از قسمت‌های دیگر بدن بیمار گرفته‌شده یا معرفی ایمپلنت‌های زیست سازگار است.

چهار نوع روش جراحی پلاستیک که بر روی ویژگی‌های مختلف صورت برای ایجاد صورت باریک‌تر تمرکز دارد، در زیر شرح داده‌شده است.

الف) کاهش فک

این روش شامل کاهش عرض فک با پر کردن جراحی از زاویه فک پایین است. برای انجام این عمل از یک برش پنهان در داخل دهان یا از یک برش خارجی استفاده می‌شود. این روش اغلب همراه با جراحی برای تغییر ساختار چانه است.

کاهش فک

ب) کاهش استخوان گونه

یکی دیگر از راه های عمل جراحی لاغری صورت، کاهش استخوان گونه است؛ این روش جراحی مستلزم تغییر شکل استخوان‌های فوقانی گونه با تراشیدن و خاک دادن آن‌ها و همچنین اصلاح قوس ضایگوماتیک است. همچنین ممکن است شامل برش قوس در دو مکان مختلف و تغییر موقعیت زاویه استخوان گونه به‌صورت افقی یا عمودی یا هر دو باشد.

عمل جراحی لاغری صورت، کاهش استخوان گونه

ج)کاهش خط V

همان‌طور که از نامش پیداست، این جراحی پلاستیک باهدف اصلاح فرم پایین صورت برای ایجاد ویژگی صورت باریک‌تر به‌صورت عمودی انجام می‌شود. فک پایین با برداشتن قسمت‌هایی از استخوان با ایجاد جراحی، فک و چانه باریک‌تری ایجاد می‌شود.

عمل جراحی لاغری صورت، کاهش خط v

د) کاهش دو برابر چانه

شکل فک پایین با برداشتن قسمت‌هایی از استخوان و گوشت نزدیک چانه از طریق جراحی اصلاح می‌شود. همچنین اقدامات پزشکی شامل استئوتومی تقسیم ساژیتال، منتوپلاستی و ژنیوپلاستی است.

بوتاکس

تزریق بوتاکس نسبت به جراحی پلاستیک ساده‌تر است. همچنین آن‌ها برای لاغری خط فک ایده آل هستند و برای کسانی که عضلات بزرگ و فک گسترده دارند توصیه می‌شود.

علاوه بر این، تزریق بوتاکس باعث ضعیف شدن عضلات می‌شود که منجر به کاهش بافت در منطقه می‌شود و ویژگی‌های صورت را لاغر می‌کند. این درمان بسته به میزان نیاز به کاهش صورت، ممکن است بیش از یک دور تزریق شود.

سرانجام، برای ارزیابی مزایای روش بوتاکس برای تغییر شکل و اندازه صورت، به همراه یک متخصص درمان صورت از مشاوره پزشکی متخصص استفاده کنید.

 لیپوساکشن – از بین بردن چربی صورت

این روش مستلزم از بین بردن چربی صورت با استفاده از یک روش مکش از طریق برش‌های کوچک در نزدیکی مناطقی است که باید تغییرات ایجاد شود. همچنین بافت چربی رسوب داده‌شده در گردن، گونه‌ها و چانه معمولاً مهم‌ترین اهداف لیپوساکشن است.

درحالی‌که این روش به‌طورکلی تحت بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بیمار در طول عمل احساس درد و ناراحتی نمی‌کند، می‌تواند خطرات خاصی را در پی داشته باشد. قبل از انجام لیپوساکشن، مهم است که با یک متخصص درمان صورت و متخصصان پزشکی مشورت کنید تا مطمئن شوید که درمان مناسب است و نتایج مطلوبی را به بار می‌آورد.

با جراحی چربی صورت را از دست دهید

گونه‌های چاق می‌توانند در اثر ژنتیک یا افزایش سن ایجاد شوند. تعداد بیش‌ازحد سلول‌های چربی در ناحیه گونه می‌تواند ظاهر یک صورت پر و گرد را ایجاد کند. داشتن چربی اضافی بدن و بزرگ بودن ازنظر جسمی نیز می‌تواند در ظاهر گونه‌های چاق اغراق کند.

گونه‌های چاق یک ویژگی فیزیکی است که می‌تواند فردی با هیکل باریک را بزرگ‌تر ازآنچه که هست به نظر برساند. برخی می‌توانند ظاهری بیش‌ازحد بزرگ روی گونه، چانه‌ای مضاعف داشته باشند و حتی می‌توانند ظاهر نفخ صورت را تقلید کند. این ویژگی ناامیدکننده می‌تواند با خجالت، از لبخند زدن و تعامل با مردم جلوگیری کند و به‌طور قابل‌توجهی اعتمادبه‌نفس افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

با ورزش‌های صورت، رژیم غذایی سالم (داشتن غذای سالم و کالری کمتر)، ماساژ صورت و کاهش حجم آب، از دست دادن چربی صورت هنوز هم برای رسیدن به حالت ایده آل کاری راهی دشوار در پیش روداریم زیرا گونه‌ها (به‌عنوان یک ناحیه) می‌توانند در برابر رژیم غذایی و ورزش مقاوم باشند.

بنابراین، ممکن است نیاز به مداخله جراحی باشد. این می‌تواند از طریق لیپوساکشن انجام شود تا سلول‌های چربی بیش‌ازحد در این منطقه از بین بروند.

بسیار مهم است که شما با متخصصان و جراحان پزشکی مشورت کنید تا مناسب بودن نوع درمان یا روش جراحی را برای شما ارزیابی کنند. شما همچنین باید اطمینان حاصل کنید که ازنظر جسمی، روحی، روانی و مالی برای تغییر آماده هستید. یک روش جراحی ممکن است شامل انواع مختلفی از خطرات و همچنین هزینه‌ها باشد. قبل از تعهد به گزینه‌های خود، آن‌ها را با دقت بررسی و کاوش کنید.