Select Page

برای آشنایی با هزینه عمل لاغری صورت ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

هزینه عمل لاغری صورت

مشکل تجمع چربی در صورت، به ویژه در ناحیه گونه، یکی از مشکلات رایجی است که بسیاری از زنان و مردان به طور یکسان از آن رنج می برند و از آنجا که صورت هر فرد یکی از مهمترین نقاط زیبایی او است و اولین بیانگر شرایط روانی، بهداشتی و جسمی او است. اخیراً علاقه به جستجوی روش ها و راه حل های موثر برای خلاص شدن از شر این موارد افزایش یافته است.

مهمترین راه برای به دست آوردن گونه های برجسته صورت مطابق با استانداردهای بین المللی زیبایی، جراحی زیبا سازی و از بین بردن چربی از گونه ها است. در این مقاله، ما اطلاعات جامعی در مورد مشکل چربی گونه ها، چگونگی بروز آن، چگونگی خلاص شدن از چربی گونه ها از طریق جراحی برای شما آورده ایم و چه افرادی برای انجام این جراحی کاندید هستند .

هزینه عمل لاغری صورت

هزینه عمل لاغری صورت

دلایل تجمع چربی در صورت چیست؟

با گذشت زمان و افزایش سن، ویژگی های چهره ما به گونه ای تغییر می کند که به راحتی قابل مشاهده است و این به دلیل عوامل متعددی است که شامل مجموعه ای از عادات محیطی، غذایی و سلامتی است، از جمله:

 • افزایش وزن بدن:افزایش درصد چربی بر تعادل توزیع آن در نقاط مختلف بدن تأثیر می گذارد، که ممکن است منجر به ظاهر گونه ها به صورت پر و افزایش اندازه آنها شود.
 • کم آبی:خداوند انسان را با نسبت پایدار و متعادل آب در بدن آفریده است که 70٪ وزن کل بدن آب است.
 • تزریق ناموفق: این روزها بسیاری از خانم ها برای از بین بردن علائم پیری که در صورت آنها به وجود میآید، به تزریقاتی مانند تزریق فیلر و بوتاکس متوسل می شوند و نتایج این عمل ها ممکن است در بسیاری از مواقع مطلوب نباشد، که منجر به تورم صورت می شود . بیش از حد زیاد و غیر طبیعی است.
 • عوامل ژنتیکی:ژنتیک نقش برجسته ای در مشکل گونه های کامل دارد، زیرا به طور کلی بر توزیع چربی در تمام مناطق بدن تأثیر می گذارد.
 • خوردن آدامس به صورت عادی:آدامس به طور مداوم بر شکل صورت تأثیر می گذارد و پهن شدن فک ها را افزایش می دهد، که این امر باعث تجمع چربی و آب در این منطقه می شود و در نتیجه اندازه آن افزایش می یابد.

 

هزینه عمل لاغری صورت

هزینه عمل لاغری صورت

روند لاغری گونه چگونه است؟

روند لاغری گونه ها در گروه جراحی های پلاستیک طبقه بندی می شود. هدف از این جراحی برداشتن چربی در ناحیه گونه یا چیزی است که از نظر پزشکی به عنوان برداشتن پد گونه ( Buccal Fat Pad ) یا از بین بردن چربی باکال شناخته می شود تا استخوان های صورت و گونه ها را نشان دهد و ظاهر آنها را برجسته تر و واضح تر نشان دهد.

این روش برخلاف آنچه در عملیات برداشتن چربی متداول است ، از طریق روش سنتی لیپوساکشن انجام نمی شود.  زیرا این روش احتمال ایجاد زخم را افزایش می دهد، زیرا لایه چربی در ناحیه گونه ها توسط ماهیچه ها محاصره می شود به گونه ای که دستیابی و برداشتن آن دشوار است. بنابراین معمولاً از طریق روش انجام می شود. یک دهانه داخلی در قسمت داخلی گونه ها از داخل دهان ، سپس به آن چربی دسترسی پیدا کرده و به آرامی از بین ببرید.

چه کسانی کاندید این جراحی هستند؟

 • افرادی با ساختار صورت گرد و که به صورت آزار دهنده از ظاهر گونه های کامل رنج می برند ، یا در اثر چاقی و عدم تعادل در توزیع چربی در بدن و یا در نتیجه عوامل ژنتیکی  از یکی یا هر دو والدین.
 • افرادی که به طور کلی سالم هستند و از علائم یا بیماری دیگری رنج نمی برند.
 • افرادی که تمام رژیم های غذایی ، تمرینات و دستورالعمل های خانگی را برای از بین بردن چربی ها به ویژه چربی های ناحیه صورت بدون هیچ گونه فایده ای امتحان کرده اند.
 • افرادی که مرحله اولیه بیست سالگی را گذرانده اند و در آنجا پس از این سن کمی کاهش طبیعی چربی گونه وجود دارد ، بنابراین بهتر است قبل از انجام جراحی صبر کنید تا این مرحله سنی را پشت سر بگذارید.
 • افرادی که از گونه گرد رنج می برند (نه فقط متوسط) زیرا در موارد گونه های چرب متوسط ​، توصیه می شود در مقایسه با دوره جراحی، مسیرهای دیگر را با خطرات و پیچیدگی کمتر دنبال کنید.
هزینه عمل لاغری صورت

هزینه عمل لاغری صورت

روند لاغری گونه های چربی چگونه است؟

جراحی لاغری گونه با برداشتن پد چربی باکال در سه مرحله اساسی انجام می شود:

 • در ابتدا، جراح پلاستیک دو سوراخ داخلی در پوشش دهان ایجاد می کند ، یکی در بالا در نزدیکی مولار دوم بالا و دیگری در پایین در نزدیکی سطح لثه پایین به منظور کمک به استخراج گونه گونه.
 • سپس جراح با فشار دادن پوشش داخلی گونه در خارج از گونه شروع می کند تا از طرف مقابل خارج شود و سپس با استفاده از پنس جراحی آن را برمی دارد.
 • سپس جراح مقدار قابل برداشت از چربی بالش گونه را برداشته و پس از اتمام این مرحله شروع به برگرداندن بالش به جای اول خود می کند و سپس برش ها را بعد از اتمام کامل بخیه می زند.

معمولاً این عمل بین 30 تا 60 دقیقه بستگی دارد و این به مهارت جراح ، وضعیت بیمار و ناحیه لایه چربی بستگی دارد.

مرحله بعد از عمل و دوره نقاهت

این احتمال وجود دارد که پس از جراحی برای مدتی کوتاه احساس درد و تورم داشته باشید. بنابراین بهتر است که یک دوره بهبودی کوتاه داشته باشید تا کاملاً بهتر شوید. در موارد عادی این علائم مانع بازگشت شما به انجام وظایف و کارهای روزمره به طور عادی یا خارج شدن از خانه نمی شود.

اما به طور کلی دوره نقاهت لازم بعد از این جراحی حداقل دو هفته طول می کشد تا تمام علائم تورم از بین برود و بخیه ها برداشته شود و در آن دوره می توانید از برخی مسکن ها و ضد التهاب های ملایم مانند: ( NIASAID ) یا ( Paracetamol ) استفاده کنید. پرهیز از خوردن غذای جامد و خشک و غذاهای تند یا گرم در دوران بعد از عمل بسیار ضروری است و همچنین توصیه می شود به خوبی از پاکیزگی و استریل بخیه های ناحیه لثه مراقبت کنید تا از عفونت زخم جلوگیری شود تا این که پزشک ظرف چند روز رشته ها را شل کند.