Select Page

جراحی لاغری شکم و پهلو چیست؟ جراحی لاغری شکم و پهلو چگونه انجام می شود؟ جراحی لاغری شکم و پهلو چه عوارض و مزایایی دارد؟ برای پی بردن به این سوالات تا پایان با ما همراه باشید. شکم‌بند یکی از روش‌های معمول در جراحی کانتورینگ بدن است که در طیف وسیعی از انواع بدن که پوست و چربی بیش‌ازحد در شکم ایجاد کرده‌اند، استفاده می‌شود. درنتیجه این روش می‌تواند از بسیاری جهات متناسب با نیازهای بافتی بیمار اصلاح شود. مدت‌زمان لازم برای برش شکم و این‌که آیا لیپوساکشن به‌عنوان بخشی از همان روش انجام می‌شود یا خیر، همیشه دو ملاحظه اصلی است.

نکته مهم دیگر این است که وزن بیمار در زمان انجام عمل باید چه مقدار باشد. بسیاری از بیماران به دنبال ایجاد شکم هستند که بیش از وزن ایده آل بدن آن‌ها باشد. آن‌ها ممکن است بخواهند قبل از جراحی لاغر شوند و حتی ممکن است وزن هدف را در ذهن داشته باشند. برخی دیگر می‌گویند که دیگر نمی‌توانند وزن کم کنند و برای کاهش وزن خود نیاز به جراحی دارند.

درحالی‌که هرگز نباید برداشتن شکم و یا لیپوساکشن را به‌عنوان یک روش کاهش وزن در نظر گرفت، اما بدیهی است که پس‌ازآن به دلیل از بین بردن بافت و اثرات کاتابولیکی جراحی، مقداری کاهش وزن ایجاد می‌کند. این‌یک قاعده کلی خوب است که بیماران باید قبل از جراحی کانتور بدن، 10 تا 15 پوند از وزن خود را داشته باشند تا بهترین مواد مایع را به دست آورند.

جراحی لاغری شکم و پهلو

مطالعه موردی: زنی 28 ساله همیشه اضافه‌وزن داشته، اما با به دنیا آوردن چند فرزند، این اضافه‌وزن بیشتر شده است. علی‌رغم تمام تلاش‌هایش، نتوانست به وزن ایده آل بدن خود نزدیک شود و دارای تیپ بدنی بود که به‌هرحال لاغر نمی‌شد.

او تحت بیهوشی عمومی، برای عمل جراحی شکم با جابه‌جایی ناف قرار گرفت. لیپوساکشن در قسمت فوقانی شکم و از ناحیه پهلو انجام شد و 1800 سی سی اسپیرات از بین رفت. شش هفته بعد از نتایج، با از بین بردن هرگونه پیش‌آمدگی بافت و کاهش قابل‌توجه در دور کمر، بهبود عمده‌ای یافت. جای زخم‌های او همان‌طور که انتظار می‌رفت در اوایل بعد از عمل جراحی قرمز باقی ماند و محو شدن آن، حداکثر شش ماه دیگر طول کشید.

درحالی‌که حرکات شکم باید در حالت ایده آل هنگامی انجام شود که فردی به وزن ایده آل خود یا هدف کاهش وزن نزدیک باشد که همیشه امکان‌پذیر نیست. بعضی از افراد فقط از نوع بدنی برخوردار نیستند و به وزن ایده آل دست پیدا نمی‌کنند و دیگران حتی اگر ممکن باشد، همیشه نمی‌توانند تعهد لازم برای انجام آن را بدهند. گرچه ممکن است نتیجه همیشه به‌اندازه وزن بیمار کمتر نباشد، اما بهبودهای محسوسی مشاهده خواهد شد. این تغییر مطلوب ممکن است انگیزه‌های اضافی برای بیمار فراهم کند تا ببیند اکنون به‌خودی‌خود چه قدر بهتر است.

لیپوساکشن

لیپوساکشن سال‌ها به افراد کمک کرده تا ظاهر باریک‌تری داشته باشند. با توجه به پیشرفت‌های فن‌آوری طی سال‌های گذشته، اکنون تکنیک‌های پیشرفته برای دستیابی به نتیجه مطلوب و ایمن‌سازی روش‌های درمانی اجراشده است.

توجه به این نکته مهم است که لیپوساکشن نمی‌تواند مقادیر زیادی چربی را از بین ببرد و وسیله‌ای برای کاهش وزن زیاد نیست. بلکه از لیپوساکشن برای کاهش مقادیر کمی چربی که در برابر ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند، استفاده می‌شود.

به این چربی زیر جلدی گفته می‌شود که بسیاری از اوقات افراد برای از بین بردن این چربی نیاز به مداخله جراحی دارند. لیپوساکشن به لاغر شدن جیب‌های چربی fat bag)) آزاردهنده و بازگرداندن منحنی‌های جذاب کمک می‌کند. از جراحی لیپو می‌توان در تمام بدن استفاده کرد، ازجمله مناطقی مانند ران، شکم، زانو، سینه، چانه، باسن، بازوها، پشت و پهلوها.

لیپوساکشن Vaser Hi-Def

VASER مخفف Vibration Amplification of Sound Energy and Resonance است. این روش با استفاده از امواج اولتراسوند، سلول های چربی را از بین می‌برد و باعث می‌شود سریعاً ذخایر چربی در امتداد پهلو از بین روند.

جراحی لاغری شکم و پهلو

از مایع تومسنت در کنار لیپو Vaser Hi-Def استفاده می‌شود. این مایعات از اپی نفرین، بی‌هوشی و سرم نمکی تشکیل‌شده است. این اجزا باهم کار می‌کنند تا سلول‌های چربی را از بافت سالم جدا کنند، رگ‌های خونی را منقبض کرده و ناحیه درمان را بی‌حس کنند.

مایعات تومسنت با به حداقل رساندن از دست دادن خون و به حداکثر رساندن سرعت برداشتن چربی، روش ایمن‌تری را فراهم می‌کند. با خونریزی کمتر، بهبودی شما کوتاه‌تر و راحت‌تر خواهد شد. در یک درمان لیپو با VASER، مایع تومسنت در ناحیه درمان تجویز می‌شود.

سپس پروب سونوگرافی واردشده و امواج صوتی ساطع‌شده از پروب حباب‌های هوای موجود در مایع را نوسان می‌دهد. این تحریک حباب‌های هوا را که سلول‌های چربی را به‌آرامی از بافت اطراف جدا می‌کند، نوسان می‌دهد. سپس مایعات و سلول‌های چربی از طریق کانول خارج می‌شوند.

این روش‌ها برای درمان مجموعه‌ای از نگرانی‌ها و دستیابی به نتایج متفاوت طراحی‌شده‌اند. جراح لاغری ، جناح‌های شمارا بررسی می‌کند و تعیین می‌کند کدام روش از لیپو برای نتیجه موردنظر شما بهترین است.

فواید

مزیت اصلی درمان لیپوساکشن این است که نتایج فوری به همراه خواهد داشت! به دلیل تهاجمی بودن روش درمانی، چربی ناخواسته بلافاصله از پهلو خارج می‌شود. متخصص زیبایی دقیقاً کاری خواهد کرد تا کناره‌های بدن باریک شود و منحنی‌های شما افزایش یابد.

جراحی لاغری شکم و پهلو

این نتایج بلافاصله پس از جراحی قابل‌توجه خواهد بود. اشکال پیشرفته لیپوساکشن که متخصص استفاده می‌کند، به بیش از چند روز خرابی نیاز نخواهد داشت. لیپوساکشن پهلوها برای بیمارانی که می‌خواهند فوراً نتیجه خود را ببینند بسیار مناسب است.

افراد سالمی که در اثر تمرین یا رژیم غذایی هیچ‌گونه بهبودی در ظاهر خود مشاهده نکرده‌اند، کاندیداهای ایده آل لیپوساکشن هستند. این افراد باید پوستی الاستیک داشته باشند و درمجموع از سلامت خوبی برخوردار بوده و اخیراً بدون هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی باشند.

در حالت ایده آل، بیمار باید عادت سیگار کشیدن را برای چند هفته قبل و بعد از درمان متوقف کند. ما به هرکسی که علاقه به لیپوساکشن شکم و پهلو دارد توصیه می‌کنیم که با شرکت در مشاوره با پزشک متخصص، بهترین قدم را در جهت درک چگونگی کاهش چربی پهلو و بازیابی خطوط طبیعی بدن بردارد.