Select Page

جهت آشنایی با اسلیو معده تامین اجتماعی ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

اسلیو معده تامین اجتماعی

چاقی بیش از حد اخیر به تازگی در میان گروه های زیادی از مردان و زنان در سنین مختلف شیوع یافته است و در دوره اخیر با گسترش رستوران ها، فست فودها و سبک زندگی خاص مبتنی بر غذاهای پر از چربی و کربوهیدرات، شدت آن افزایش یافته است. بنابراین، جراحی های چاقی در انواع مختلف آن نیز متناسب با هر مورد تکامل یافته و مهمترین جراحی هایی که اخیراً ظاهر شده اند، فرآیند گاسترکتومی اسلیو معده اصلاح شده است که به کاهش وزن و کاهش اندازه معده کمک می کند. گاسترکتومی  اسلیو معده اصلاح شده چیست؟، گاسترکتومی اسلیو معده اصلاح شده چه مزایایی دارد؟ و آیا با  اسلیو معده آندوسکوپی سنتی متفاوت است یا خیر

اسلیو معده تامین اجتماعی

اسلیو معده تامین اجتماعی

گاسترکتومی  اسلیو معده 

گاسترکتومی  اسلیو معده با لاپاراسکوپی متداول ترین عمل در جهان برای درمان چاقی است و آن برداشتن حدود 75٪ تا 85٪ معده با استفاده از استاپلرهای مدرن است، بنابراین اندازه معده را با درصد زیادی کاهش می دهد ، بنابراین بیمار با خوردن مقدار کمی غذا احساس سیری می کند. از طریق 3 برش کوچک که طول آن از 1 سانتی متر بیشتر نیست و هورمون گرسنگی در حین عمل از بین می رود و احساس گرسنگی بعد از عمل نادر می شود.

بعد از عمل  اسلیو معده سنتی، بعضی از موارد دچار افزایش وزن شده بودند زیرا در یک زمان مقدار زیادی غذا مصرف می کردند، زیرا بافت معده قابل کشش بود. اما در این نوع عمل  اسلیو معده دیگر کششی در معده وجود نخواهد داشت.

چه کسی فرد مناسب برای جراحی  اسلیو معده اصلاح شده است؟

 1. کسانی که از چاقی مفرط رنج می برند
 2.  کسانی که شاخص توده بدنی (BMI) آنها بیشتر از 40 است.
 3. کسانی که شاخص توده بدنی یا BMI از 35 تا 39.9 بیشتر است یا دارای یکی از مشکلات  مربوط به سلامتی مرتبط با چاقی باشد مانند:
 4. بیماری فشار خون بالا
 5. دیابت نوع 2
 6. آپنه خواب
 7. بیماری کبد چرب
 8. سطح بالای کلسترول و چربی در خون
 •   روش گاسترکتومی  اسلیو معده اصلاح شده در مرکز لاپاراسکوپی ما فقط از طریق 3 دهانه با استفاده از دستگاه تزریق مسکن که خود به خود تجویز می شود، انجام می شود که از درد جلوگیری می کند و بهبودی بیمار پس از عمل سریعتر می شود.
 • نتایج شگفت انگیز بعد از عمل  اسلیو معده در کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل است
 •   اسلیو معده اصلاح شده به شما امکان می دهد از شر بیماری های مرتبط با چاقی خلاص شوید (فشار خون بالا – کلسترول بالا – قند خون بالا – بیماری قلبی).

جراحی  اسلیو معده

گاسترکتومی اسلیو لاپاراسکوپی که اغلب آستین نامیده می شود با برداشتن تقریباً 80 درصد معده انجام می شود. معده باقیمانده کیسه ای لوله ای است که شبیه موز است.

اسلیو معده تامین اجتماعی

اسلیو معده تامین اجتماعی

روش جراحی  اسلیو معده

این روش با چندین مکانیسم کار می کند. اول، کیسه معده جدید حجم قابل توجهی کمتری نسبت به معده طبیعی دارد و به کاهش قابل توجه مقدار غذا (و در نتیجه کالری) قابل مصرف کمک می کند. با این حال، به نظر می رسد تأثیر بیشتر که جراحی بر روی هورمون های روده دارد که بر تعدادی از عوامل از جمله گرسنگی، سیری و کنترل قند خون تأثیر می گذارد.

مطالعات کوتاه مدت نشان می دهد که  اسلیو معده از نظر کاهش وزن و بهبود یا بهبودی دیابت به اندازه بای پس معده roux-en-Y موثر است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد  اسلیو معده مشابه بای پس معده ، در بهبود دیابت نوع 2 مستقل از کاهش وزن موثر است. میزان عوارض آستین بین آنهایی که از باند معده قابل تنظیم هستند و بای پس معده roux-en-y قرار می گیرد.

مزایای  اسلیو معده

 1. مقدار غذایی که معده می تواند نگه دارد را محدود می کند
 2. باعث کاهش سریع و قابل توجه وزن می شود که مطالعات مقایسه ای مشابه با بای پس معده Roux-en-Y پیدا می کنند. کاهش وزن 50٪ برای داده های 3-5 ساله را نشان داده بود
 3. به هیچ جسم خارجی (AGB) و بدون دور زدن یا مسیریابی مجدد جریان غذا (RYGB) نیاز ندارد
 4. تقریباً 2 روز در بیمارستان بستری میشوید
 5. باعث تغییرات مطلوبی در هورمون های روده می شود که گرسنگی را سرکوب می کند، اشتها را کاهش می دهد و سیری را بهبود می بخشد.

 

معایب  اسلیو معده

 1. یک روش غیر قابل برگشت است
 2. امکان کمبود طولانی مدت ویتامین را دارد
 3. میزان عوارض زودرس بالاتر از AGB است

جراحی اسلیو معده که به آن گاسترکتومی  اسلیو معده نیز گفته می شود، حدود 80٪ معده را از بین می برند تا فرد دچار کاهش وزن شود. جدا از خطرات موجود در هر عمل جراحی، جراحی  اسلیو معده می تواند منجر به طیف گسترده ای از عوارض جسمی و روانی در فرد شود. عوارض موارد مربوط به وزن و تغذیه مستقیماً از این واقعیت ناشی می شود که قسمت باقی مانده لوله مانند معده فقط می تواند حدود 4 اونس یا 120 میلی لیتر را در خود نگه دارد که کاهش قابل توجهی در ظرفیت طبیعی آن به وجود می آید.

اسلیو معده تامین اجتماعی

اسلیو معده تامین اجتماعی

خطرات  اسلیو معده در مقابل مزیت های آن

کاهش چشمگیر اندازه معده که ناشی از جراحی اسلیو معده است، به این معنی است که شما می توانید هر بار تقریباً نیم فنجان (حداقل در ابتدا) بخورید. از آنجا که حجم غذای قابل خوردن محدود است، تعداد کالری دریافتی کاهش می یابد. این همان چیزی است که منجر به کاهش وزن می شود.

جراحی  اسلیو معده دائمی است و می تواند نتایج مثبتی در سلامتی افراد چاقی که برای دستیابی و حفظ کاهش وزن تلاش کرده اند، داشته باشد. و به طور کلی  اسلیو معده در مقایسه با سایر جراحی هایی که معمولاً انجام می شود ایمن محسوب می شود.

مرگ در اثر  اسلیو معده نادر است  و هنگامی که توسط یک جراح صالح انجام شود، جراحی حداقل عوارض را دارد.

عوارض حاد مواردی است که اندکی پس از جراحی رخ می دهد. آنها شامل خونریزی، درد، نشت آنتاستاموتیک (در اتصالات بین روده ها) و لخته شدن خون هستند .  عوارض مزمنی که در اینجا شرح داده شده در طولانی مدت رخ میدهند، یعنی شش ماه پس از تاریخ جراحی بوجود می آیند یا ادامه می یابند.

جراحی ابزاری است نه گلوله ای جادویی. همچنان شما را ملزم می کند که دستورالعمل های پزشک معالج را به شدت دنبال کنید، مصرف غذا را محدود کنید و از برنامه ارائه شده توسط جراح خود پیروی کنید. پرخوری و حداقل کاهش وزن پس از جراحی امکان پذیر است. همچنین ممکن است یک عارضه جدی برای شما رخ بدهد که به دلیل عدم پایبندی به برنامه بعد از جراحی یا خود جراحی است.

اسلیو معده در مقابل بای پس در مقابل باند

انواع مختلفی از جراحی چاقی وجود دارد که آستین معده فقط یکی از آنهاست . تفاوت های زیادی بین آنها وجود دارد و شما باید قبل از تعیین روش ، همه این گزینه ها را با پزشک خود در میان بگذارید تا بتوانید اطمینان حاصل کنید که آنچه انتخاب می کنید بهترین گزینه برای شماست.