Select Page

عمل بالون معده یکی از روش های جراحی چاقی است که با انجام باعث کاهش وزن می شود. عمل بالون معده در واقع یک عمل جراحی به معنای واقعی نیست؛ اما عمل لاغری بیمارستان میلاد که به روش بالون معده  انجام می شود، یک وسیله پزشکی است که برای مدت کوتاهی  وارد معده می شود؛ زیرا به بیمار کمک می کند تا به سرعت احساس سیری کند. جنس بالون از سیلیکون ساخته شده است، جایی که پزشک آن را با یک محلول نمکی پر می کند که منجر به احساس سیری در فرد می شود و که به کاهش وزن کمک می کند.

امروزه در کشور ما بیمارستانهای زیادی وجود که انواع و اقسام عمل لاغری را انجام میدهند که بیمارستان میلاد یکی از این بیمارستان های مجهز و دارای تجهیزات مدرن و پزشکان متخصص است که انواع عمل لاغری را انجام میدهند.

رژیم غذایی بعد از بالون معده

 • از روز اول تا روز سوم باید فقط مایعات و نوشیدنی های پروتئینی بنوشید.
 • از روز سوم تا دهم می توانید خوردن غذاهای نیمه جامد (نرم) مانند ماست، سوپ های غلیظ تر، پوره سیب زمین ، مخلوط با ماهی و گوشت بدون چربی را شروع کنید.
 • بعد از دهمین روز از عمل، می توانید با توجه به عدم خوردن غذاهای خاص در حالی که بالون در معده شما است، شروع به خوردن غذای طبیعی کنید.

عمل لاغری بیمارستان میلاد

برخی از نکاتی که ممکن است به شما در رژیم غذایی بعد از بالون معده کمک کند

 • وعده های غذایی خود را در بشقاب های کوچک بخورید.
 • در طول وعده های غذایی نباید آب بنوشید.
 • حداقل 8 فنجان آب در روز بنوشید.نوشیدن نوشیدنی هایی که دارای مقدار زیادی قند هستند، مانند نوشیدنی های سودا و آب میوه ها، به مقدار زیاد مانع روند کاهش وزن می شود
 • قرص های ویتامین و مواد معدنی را که بدن روزانه به آنها نیاز دارد، مصرف کنید.
 • برخی از غذاها وجود دارد که بهتر است در طول ماه ها با بادکنک در معده خود نخورید، مانند ماکارونی، برخی از سبزیجات، میوه های جامد و کاهو

روند بالون معده

بالون معده فرآیندی است که به خلاص شدن از چاقی کمک می کند.
بالون معده یک روش پزشکی غیر جراحی است که شامل یک دستگاه پزشکی است که به داخل معده وارد می شود، که باعث می شود بیمار به سرعت احساس سیری کند. عمل بالون معده برای افراد و کسانی که شاخص توده بدنی آنها یا BMI آنها بین 30 تا 40 بیشتر است.اگر شاخص توده بدن بالاتر از 35 باشد و بیماری های همراه با چاقی مانند دیابت و فشار خون وجود داشته باشد.

بالن چه مدت در داخل معده می ماند؟

عمل بالون معده یک عمل پزشکی موقتی است زیرا بالون فقط از 6 ماه تا 12 ماه طول می کشد و سپس برداشته می شود

چرا بادکنک معده باعث کاهش وزن می شود؟

 • بادکنک معده به کاهش مقدار غذایی که می تواند خورده شود کمک می کند.
 • باعث افزایش احساس سیری می شود.
 • طراحی شده تا به راحتی در معده قرار بگیرد.

نتایج مورد انتظار برای عمل لاغری بیمارستان میلاد برای بالن معده چیست؟

بیشتر بالن معده به خلاص شدن از شر حدود 10-15٪ از وزن اضافی پس از شش ماه کمک می کند.

رژیمی که بعد از بالون معده دنبال می شود چیست؟

در سه روز اول فقط باید مایعات بنوشید. از روز سوم و تقریباً تا روز دهم، غذاهای نرم مانند پوره سیب زمینی و ماست را می توان خورد و  تقریبا پس از دو هفته از عمل، می توانید خوردن همه غذاها را شروع کنید.

عمل لاغری بیمارستان میلاد

برخی از نکاتی که ممکن است به شما در رژیم بالون کمک کند

 • شما باید اندازه ظروف را کاهش دهید و مقدار غذایی را که می خورید کاهش دهید و همچنین در طول وعده های غذایی هیچ مایعی ننوشید. روزانه باید حداقل دو لیتر آب بنوشید.
 • اخیرا ، بسیاری از فن آوری های پزشکی ظهور کرده اند که به منظور از بین بردن وزن اضافی و رسیدن به وزن ایده آل مناسب هستند، از جمله تزریق معده با بوتاکس، به کاهش وزن کمک می کند.
 • امروزه در کشور ما بیمارستانهای زیادی وجود که انواع و اقسام عمل لاغری را انجام میدهند که بیمارستان میلاد یکی از این بیمارستان های مجهز و دارای تجهیزات مدرن و پزشکان متخصص است که انواع عمل لاغری را انجام میدهند.

منظور از تزریق بوتاکس چیست؟

بوتاکس در زمینه های آرایشی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا برای از بین بردن چین و چروک هایی که روی پوست ایجاد می شود و برای سفت شدن پوست های پیری که در مکان هایی مانند صورت، دست و گردن استفاده می شود. بوتاکس انقباض عضلانی را کاهش می دهد و بنابراین باعث کاهش چین و چروک روی پوست می شود. به همین ترتیب، بوتاکس برای تزریق عضلات دیواره معده استفاده می شود تا از شر افزایش وزن خلاص شوید.

بوتاکس معده برای موارد زیر مناسب است

–   افرادی که با استفاده از روش های سنتی مانند رژیم گرفتن و ورزش در کاهش وزن مشکل دارند، بوتاکس معده به آنها کمک می کند تا بدون انجام اقدامات پیچیده از اضافه وزن خلاص شوند.
–   افرادی که از اضافه وزن رنج می برند و از چاقی مفرط رنج می برند، زیرا این عمل باعث کاهش وزن در حدود 10-20 کیلوگرم در فرد می شود.
–   افرادی که با حرص غذا می خورند و کنترل اشتهای آن ها دشوار است، این روند به آنها کمک می کند مقادیر بیش از حدی نخورند و فقط مقادیر کمی بخورند تا به احساس سیری برسند.

بوتاکس معده چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

احساس گرسنگی از زمانی شروع می شود که معده پس از هضم غذا و هل دادن آن به روده خالی باشد، بنابراین روش بوتاکس با آسیب رساندن به عضلات دیواره معده با فلج موقتی، غذا را برای مدت طولانی تری در معده نگه می دارد که منجر به کاهش انقباضاتی می شود که در حین هضم غذا ایجاد می شود و روند هضم بیشتر می شود.  غذا برای مدت طولانی تری در معده می ماند، دوره های سیری افزایش می یابد و نیاز به خوردن غذای بیشتر کاهش می یابد، که به کاهش وزن کمک می کند.

جراحی بوتاکس معده چگونه انجام می شود؟

بوتاکس معده یک روش ساده و بدون عارضه برای کاهش وزن است و با مراحل زیر انجام می شود:

 1. بیمار برای جلوگیری از احساس درد با بی حسی موضعی بی هوش می شود.
 2. پزشک برای انجام عمل از آندوسکوپ پزشکی استفاده می کند، این یک ابزار پزشکی است که از دهان به معده وارد می شود. آندوسکوپ یک دوربین کوچک و یک چراغ را در یک انتها حمل می کند تا معده را از داخل برای پزشک تجسم کند و پزشک می تواند از طریق صفحه تلویزیون روند پیشرفت را پیگیری کند.
 3. بوتاکس به مقدار مشخصی به عضلات دیواره معده تزریق می شود تا انقباضاتی که در حین هضم غذا اتفاق می افتد کاهش یابد و گاهی عصبی که به معده متصل است و مسئول صدور دستور هضم غذا است از طریق ترشح آب معده تزریق می شود.
 4. عمل در مدت زمان کوتاه 20 دقیقه انجام می شود و بیمار می تواند بیمارستان را ترک کند و ساعاتی پس از عمل به خانه خود بازگردد.
 5. اثر بوتاکس از معده پس از 6 ماه از بین می رود، در این مدت فرد می تواند به طور قابل توجهی وزن کم کند.

امروزه در کشور ما بیمارستانهای زیادی وجود که انواع و اقسام عمل لاغری را انجام میدهند که بیمارستان میلاد یکی از این بیمارستان های مجهز و دارای تجهیزات مدرن و پزشکان متخصص است که انواع عمل لاغری را انجام میدهند.