Select Page

برای پیدا کردن بهترین عمل لاغری در تهران ، با ما همراه باشید.

بهترین عمل لاغری در تهران

بسیاری از افراد در کنترل اشتهای خود هنگام غذا خوردن با مشکل روبرو هستند که منجر به تجمع چربی در ناحیه شکم و اطراف پهلوی و افزایش وزن اضافی در آنها می شود، بنابراین برخی سعی می کنند با استفاده از روش های نوین پزشکی مانند بوتاکس معده و بالون معده راهی برای کاهش وزن و کاهش پرخوری پیدا کنند.

بهترین عمل لاغری در تهران

بهترین عمل لاغری در تهران

بوتاکس معده

بوتاکس معده یک روش غیر جراحی است و یکی از جدیدترین تکنیک هایی است که برای کاهش وزن استفاده می شود البته ناگفته نماند امروزه بوتاکس کاربرد زیادی در زمینه های آرایشی و بهداشتی دارد. هدف بوتاکس کاهش مصرف غذا و احساس سیری سریعتر و کاهش دوره های گرسنگی برای کمک به کاهش وزن است.

بوتاکس معده چگونه تزریق می شود؟

در روش بوتاکس معده بیمار قبل از عمل تحت بی حسی موضعی قرار دارد. این عمل نیازی به برش از طریق شکم ندارد و از طریق آندوسکوپ پزشکی انجام می شود که از دهان وارد معده می شود و از طریق مری عبور می کند تا زمانی که به معده برسد.
پزشک مکان های تزریق داخل معده را تعیین می کند و تزریق از طریق سوزنی که در انتهای آندوسکوپ قرار دارد انجام می شود و پزشک عضلات دیواره معده را هدف قرار می دهد که باعث هضم غذا به آهستگی می شود.
مقادیر مشخصی از بوتاکس تعیین می شود زیرا تزریق مقادیر بیش از حد بوتاکس منجر به اثرات منفی و فلج عضلات منجر به سو هاضمه می شود.

اثر بوتاکس در داخل معده

بوتاکس عضلات را شل کرده و باعث فلج شدن موقتی آنها می شود و وقتی بوتاکس به معده تزریق می شود، روند هضم غذا در اثر تأثیر بر عضلات معده و کاهش حرکت و انقباض آنها در حین هضم غذا، کند می شود؛ بنابراین غذا در داخل معده می ماند و غذا به سرعت در روده تخلیه نمی شود.
با خالی بودن معده، فرد احساس گرسنگی می کند و روند غذا خوردن آغاز می شود. پس از تزریق بوتاکس میل به غذا خوردن کاهش یافته و احساس سیری به مدت طولانی ادامه می یابد. اثر بوتاکس پس از 6 ماه از بین می رود و از معده از بین می رود و فرد پس از مشورت با پزشک می تواند دوباره تزریق کند.

چه کسانی مناسب عمل بوتاکس معده هستند؟

روش بوتاکس معده برای کسانی مناسب است که می خواهند چند کیلوگرم وزن را از دست بدهند و نه برای کسانی که چاق هستند.
همچنین برای افرادی که با رعایت رژیم غذایی کاهش وزن برای آنها دشوار هستند و همچنین افرادی که از اضافی وزن رنج می برند مناسب است

بهترین عمل لاغری در تهران

بهترین عمل لاغری در تهران

بالون معده

فرآیند بالن معده یکی از بهترین روش های لاغری در مصر محسوب می شود و یکی از روش های لاغری غیر جراحی است که در طی آن اندازه معده بدون برداشتن بخشی از آن کاهش می یابد.  با قرار دادن یک بالون لاستیکی سیلیکونی در داخل معده که طرف فقط با خوردن مقدار کمی غذا به احساس سیری کمک می کند.

نحوه انجام عمل بالون معده

در عمل بالون معده فرد تحت تأثیر یک بیهوشی ساده یا یک آرامبخش ساده قرار  میگیرد که به او کمک می کند تا آرام شود و در حین عمل احساس درد نکند.
فرآیند بالن معده از طریق آندوسکوپ پزشکی انجام می شود که از دهان به معده وارد می شود. آندوسکوپ یک نور و یک دوربین نصب شده در یک انتهای آن دارد که به پزشک کمک می کند تا بالون را هنگام قرار دادن در داخل معده ببیند. بالون هنگام قرار دادن کوچک می شود و با کاتتر با محلول نمکی و برخی از نقاط یک رنگ آبی پر می شود. بالون حاوی دریچه ای است که خود بسته می شود و وقتی بالون پر می شود، کاتتر خارج می شود و بالون داخل معده می ماند.

چگونه بادکنک معده برداشته می شود؟

بادکنک به مدت 6 ماه در داخل معده فرد بیمار باقی می ماند تا خطر آسیب رسیدن به بالون بعد از این مدت افزایش نیابد و به همان روش نصب با تخلیه آن از مایع شور از طریق آندوسکوپ پزشکی، آن را خارج می کنند.

نامزدهای عمل بالون معده

عمل بالون معده برای افرادی که می خواهند 10-20 کیلوگرم وزن کم کنند و BMI آنها بین 30-40 باشد، مناسب است.
یکی از شرایط عمل بالون معده این است که فرد برای انجام عمل مشکلات معده یا مری مانند عفونت و زخم نداشته باشد.

مزایای عمل بالون معده

اگر فرد به رژیم و ورزش پایبند باشد، این عمل نتایج مثبتی برای او به ارمغان خواهد آورد.  این عمل باعث بهبود بیماریهای ناشی از افزایش وزن مانند دیابت، فشار خون بالا و مشکل تنفس هنگام خواب کمک می کند.

عوارض جانبی جراحی بالون معده

فرد ممکن است در روزهای اول بعد از عمل احساس ناراحتی کند و استفراغ، حالت تهوع و درد معده به او دست پیدا کند که این طبیعی است و پس از چند روز تا زمانی که بدن به وجود بالون در داخل معده عادت کند این حالت ها از بین می رود و این علائم ساده است و با برخی داروها و داروهای پزشکی قابل درمان است.

بهترین عمل لاغری در تهران

بهترین عمل لاغری در تهران

رژیم غذایی بعد ازعمل  بالون معده

در اثر از دست دادن اشتها به دلیل استفراغ و حالت تهوع که پس از عمل بالون معده ایجاد می شود، فرد در هفته اول وزن زیادی از دست می دهد. رژیم غذایی پس از روند بالون معده در هفته های اول باید به نوشیدن مایعات مانند سوپ، آب میوه های کم قند و نوشیدنی های گیاهی روی بیاورد.

سپس فرد می تواند غذاهای نرمی که دارای هضمی آسان هستند مانند ماست بدون چربی و میوه های پوره شده بخورد. در طول دوره نصب بالون، برخی از موارد باید در نظر گرفته شوند تا به نتایج مثبت برسد، از جمله: غذا را خوب بجود از مصرف نوشابه و نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه خودداری کند از خوردن غذا قبل از خواب، نوشیدن مایعات به مقدار زیاد.